Kırlarda 10 – İyi ki çiçekler var yahu!

Bir taraftan harıl harıl çalışıyor, diğer taraftan harıl harıl uğraşıyorum ya, fırsatını bulduğumda da kendimi kırlara atmaktan geri kalmıyorum.

krlr 14

krlr 5

Yine usul usul geldi bu tatlı şey… O usulluğu pürdikkat izleyip keşfetmek istiyordum ama  ne yazık ki yeteri kadar zamanım olmadı bu yıl. Ancak gördüğüm şeylerde göremediğim şeylerin gelişini hayal edip hissederek o usulluğu anlamlandırmaya çalıştım. Görebildiğim kadar hissettiklerimin de ruhumda, kalbimde ve dahi tüm hücrelerimde yarattığı bu sevinçli, mest edici etkiyi çok sevdim.

DSC_3979

Bir vakit var ki, alarmla birlikte kalktığım anda artık göğün aydın olduğu…. İşte o vakitten beri baharın en tatlı hali ile hemen şuracıkta, yanıbaşımda bulunduğunu biliyorum. Okula gidip gelirken, öğretmenler odasının ya da sınıfların pencerelerinden bakarken aradığım şey artık o… ve bulduğumda çok, pek çok sevindiğim… Kutu kutu evlerin minicik bahçeleri renk renk, cıvıl cıvıl, şölen havasında… kaldırımlardaki minicik kareler içinde kendilerine yaşam alanı bulmaya çalışan başka başka ağaçların çiçeklenip yapraklandığı haller… düğününe giden gelinler gibi…  Beton yapıların arasındaki bu değişim-dönüşüm mest ediyorken beni, kırlara koştuğumda hepten sersemliyorum.

krlr 2 b

Yeşilin, sarının en doygun hali… Hele uzaktan bakınca kanola tarlalarının fosforlu yeşillik içinde parsel parsel görünüşü… birbirlerinden ayrılışlarına ve bulundukları alanı bir başlarına kaplayışlarına dalarken iliklerime de ılık ılık, tatlı tatlı bir şeylerin dolmakta olduğunu hissediyorum. Bazı günler esintiyle beraber yemyeşil çayırların dalga dalga akışı…. O dalgalara kilitlenip dakikalarca kalakalıyorum… bakakalıyorum.

krlr 3

Son iki kaçamağımda yeşillerin, sarıların arasına yeni başka renklerin katıldığını da görüyorum ya, iyice bir neşe doluyorum.

krlr 6 b

krlr 9

Ah bu vakti geldiğinde hep ve yine süregelen yenileniş… bu kusursuz yaratımın yine ve yine şahidi olmak… ve öyle sevinçli, öyle neşeli oluveriyor ki bu  haller… Coştukça coşuyorum.

krlr 12

Şu günlerde kırları şenlendiren ne varsa kucaklayıp kucaklayıp eve taşımak istiyorum.

krlr 7

Bir demet çiçeğin görüş alanındaki cıvıl cıvıl duruşu…. bulunduğu yeri mis mis kokutuşu…  Gelip geçerken her göz temasında içine yayılan mutluluk…

krlr 15

Oh be!

İyi ki çiçekler var yahu!

krlr 13

Bu arada, kocacıkla bu bizim ilk selfie’miz… Kamera arkası halleri iyi ki görmediniz! 🙂

krlr 10

Bu fotoğraf da çeşme başındaki Peter’in dağlara doğru seslenip Heidi’yi eve dönmeye  ikna etme çabalarından bir kesit… 🙂  (Derse yetişmeye ramak kalıncaya dek tüm free anlar itina ile değerlendirilir! 🙂  )

heidi peter 2

Heybede bir dolu fotoğraf var ama şimdilik bu kadar olsun. 🙂

Reklamlar
Bu yazı kırlarda içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

7 Responses to Kırlarda 10 – İyi ki çiçekler var yahu!

 1. Zeynep dedi ki:

  Ama siz tam bir Heidi’siniz ki zaten🤗
  Sizi tanıdığım seneden beri kırlarda bana hep sizi çağrıştırıyor😌Ne zaman kırlarda vakit geçirsem sizi de karşımda bir yere oturtuyor gülümsüyorum😊
  Yine ne güzel bir kır masalıydı, keyifle okuyup hayran hayran baktım fotoğraflara 💕🎈

 2. rusyena dedi ki:

  Şeker Zeynepcim öpüyorum çok… hayallerine beni de kattığın için çok mutlu oldum… 🤗

 3. deryakuzusuderya dedi ki:

  Ruşencim sizin oralar çok güzel özellikle şu an en güzel zamanları bayıldım o çiçeklere şahanee

 4. rusyena dedi ki:

  evet deryacım… en güzel zamanlardayız şimdilerde… hergüzellik bir nimet… keyfini sürmesem suçlu hissediyorum kendimi… bizim için hesapsızca yaratılmış ve bahşedilmişken…

 5. İyi ki kırlara çıkıyorsunuz, sayenizde bizde bakıyoruz. Sevgiler 🙂

 6. rusyena dedi ki:

  daha çok paylaşım yapmalıyım… 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s